کارمندانی که هنوز موفق به دریافت سبد حمایتی نشده اند، چگونه اقدام کنند؟

تاریخ خبر: ۱۳۹۷/۱۰/۲۲

با گذشت یک ماه ونیم از توزیع بسته های حمایتی، هنوز برخی از کارمندان و بیمه شدگان تامین اجتماعی این بسته را دریافت نکرده اند.

به گزارش گروه اجتماعی قدس آنلاین ، چندی پیش با افزایش تحریم ها و شرایط نامساعد معیشتی، دولت تصمیم گرفت تا برای جبران وضعیت اقتصادی نامناسب و حمایت از اقشار کم درآمد جامعه، بسته های حمایتی ویژه ای را ارائه دهد. 

بنا بر این تصمیم مقرر شد که این بسته های حمایتی را افرادی که درآمد زیر ۳ میلیون تومان دارند، دریافت کنند. مبلغ این بسته حمایتی در مجموع ۶۰۰ هزار تومان است که در سه مرحله به حساب سرپرستان خانوار واریز می شود. 

بر این اساس افراد تحت پوشش سازمان بهزیستی، کمیته امداد، بیمه شدگان تامین اجتماعی، بازنشستگان این سازمان و بازنشستگان کشوری و لشکری مشمول این بسته حمایتی هستند. 

یازدهم آذر ماه بود که اولین مرحله توزیع بسته های حمایتی بین افراد تحت پوشش سازمان بهزیستی و کمیته امام خمینی (ره) اجرا شد و در مراحل بعد بازنشستگان کشوری و لشکری و بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی بسته حمایتی خود را دریافت کردند. 

اجرای این طرح از فروشگاه های زنجیره ای در سراسر کشور آغاز شد تا ضمن دسترسی مناسب شهروندان به این شبکه فروشگاهی، کیفیت کالاهای ارائه شده به مشمولان نیز تضمین شده باشد. 

اما موضوعی که اخیرا افراد زیادی با آن رو به رو هستند، این است که با گذشت حدود یک ماه و نیم از اولین مرحله توزیع بسته های حمایتی، چرا کارمندان و بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی هنوز بسته جبرانی دولت را دریافت نکرده اند؟ 

به گفته محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی لیست بیمه شدگان تامین اجتماعی آماده شده است. 

وی تصریح کرد: این لیست در ابتدا شامل ۶ میلیون و ۴۰۰ هزار خانواده بود که با رفع هم پوشانی های لازم، این لیست در ۳۰ دی ماه آماده پرداخت است و به محض تامین اعتبار از سوی خزانه مبالغ آن واریز خواهد شد. 

شریعتمداری با بیان اینکه حجم منابع برای بسته حمایتی بیمه شدگان تامین اجتماعی متناسب با خانوارها تعیین شده است، افزود: در هر صورت کار آماده شده و فعلا منتظر تامین منابع هستیم. 

بارها از سوی مدیران و مسئولان وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام شده است اشخاصی که زیر ۳ میلیون تومان درآمد دارند و جزء هیچ یک از نهادها و سازمان های حمایتی نیستند، می توانند برای دریافت بسته حمایتی دولت به مراکز مربوطه از جمله سازمان تامین اجتماعی، بهزیستی و کمیته امداد مراجعه کنند یا بر اساس اطلاعیه ها منتظر بمانند تا دولت در مراحل بعد از افرادی که تحت پوشش هیچ صندوق و سازمانی نیستند، حمایت کند. اگر قصد جمع آوری سوابق بیمه دارید ، مقاله مشاهده سوابق بیمه بدون شماره بیمه راهنمای خوبی برای شما خواهد بود.

منبع : قدس آنلاین


تماس از کل کشور : ۹۰۹۹۰۷۱۶۶۷ -- تماس از تــهران : ۹۰۹۲۳۰۵۶۹۵
همه روزه حتی ایام تعطیل از :  ۸   صبح   الی   ۱  شب

تماس از کل کشور : ۹۰۹۹۰۷۱۶۶۷ -- تماس از تــهران : ۹۰۹۲۳۰۵۶۹۵
همه روزه حتی ایام تعطیل از :  ۸   صبح   الی   ۱  شب