شرایط جدید رجیستری گوشی های مسافری اعلام شد

تاریخ خبر: ۱۳۹۷/۱۰/۲۴

مدتی است کاربران برای رجیستری گوشی های مسافری با مشکل مواجه شده اند. به همین دلیل، سامانه اطلاع رسانی طرح رجیستری در اطلاعیه ای شرایط جدید این طرح را اعلام کرد. 

مدتی است که طرح رجیستری با هدف جلوگیری از ورود غیرقانونی و قاچاق گوشی های موبایل اجرا می شود، اما روند اجرای این طرح با مشکلاتی همراه بوده است. برخی از مسافران برای رجیستری گوشی های مسافری خود دچار مشکل شده اند و حتی با پرداخت هزینه گمرک نیز اطلاعات تلفن همراه آن ها در سامانه همتا ثبت نشده است. در روز های گذشته سامانه اطلاع رسانی طرح رجیستری در اطلاعیه ای اعلام کرد که رجیستری گوشی های مسافری در سامانه همتا متوقف شده است، اما سوالات زیادی برای کاربران به وجود آمده که مرکز رجیستری برای پاسخ به این سوالات، شرایط جدید رجیستری گوشی های مسافری را با صدور یک اطلاعیه اعلام کرد. 

شرایط جدید رجیستری گوشی های مسافری 
سامانه اطلاع رسانی طرح رجیستری اعلام کرد فرایند رجیستری گوشی های مسافری از روز دوشنبه ۱۹ آذر سال جاری در سامانه همتا متوقف شده است. گمرک پس از اینکه هر فردی برای ثبت تلفن همراه خود هزینه گمرک را پرداخت کرد، اطلاعات ورودی آن را بر اساس شرایط و قوانین بررسی می کند و در صورت تایید، اطلاعات را در بازه های زمانی مشخص ۳ روز یک بار به سامانه همتا ارسال می کند تا گوشی آن ها ثبت شود. در واقع ممکن است حتی شخصی هزینه گمرک را پرداخت کند، اما اطلاعات آن توسط گمرک تایید نشود. بدیهی است اگر اطلاعاتی از سوی گمرک دریافت نشود، امکان ثبت گوشی های مسافری وجود نخواهد داشت. همچنین بر اساس اعلام مرکز رجیستری، پرداخت موفق از سوی کاربران به معنای تایید و ثبت اطلاعات آن ها نخواهد بود. 

در ادامه این اطلاعیه آمده است هنگامی که گمرک اطلاعات گوشی های مسافری را در قالب یک فایل برای سامانه همتا ارسال می کند، ابتدا صحیح بودن فرمت شناسه IMEI، موجود بودن هر دو شناسه گوشی های دو سیم کارته و موجود بودن شماره سیم کارت برای ارسال کد فعالسازی بررسی می شود تا بتوانیم تلفن همراه فرد مورد نظر را رجیستر کرده و پس از آن نیز کد فعالسازی را برای آن ارسال کنیم. همچنین ضرورتی ندارد که فرد متقاضی برای انجام مراحل رجیستری گوشی های مسافری به سامانه همتا مراجعه کند و از این پس می تواند به سامانه اظهارنامه گمرکی مراجعه کرده و عوارض گمرکی گوشی موبایل خود را پرداخت کند. لازم به ذکر است آن دسته از افرادی که مدت زیادی از زمان پرداخت هزینه گمرکی تلفن همراه آن ها می گذرد و هنوز فرایند رجیستری گوشی شان اعلام نشده است، می توانند برای پیگیری از وضعیت این فرایند به گمرک مراجعه کنند. 

جهت کسب اطلاعات در خصوص استعلام گوشی از سامانه همتا و انتقال مالکیت گوشی دست دوم مقالات استعلام رجیستری گوشی و انتقال مالکیت گوشی را بررسی کنید.

منبع : گجت نیوز


تماس از کل کشور : ۹۰۹۹۰۷۱۶۶۷ -- تماس از تــهران : ۹۰۹۲۳۰۵۶۹۵
همه روزه حتی ایام تعطیل از :  ۸   صبح   الی   ۱  شب

تماس از کل کشور : ۹۰۹۹۰۷۱۶۶۷ -- تماس از تــهران : ۹۰۹۲۳۰۵۶۹۵
همه روزه حتی ایام تعطیل از :  ۸   صبح   الی   ۱  شب