اندروید Q قابلیت تشخیص چهره و WPA3 را به همراه خواهد داشت

تاریخ خبر: ۱۳۹۷/۱۱/۱۳

اگرچه هنوز تا رونمایی از اندروید Q زمان زیادی باقی مانده است، اما به لطف جستجوگران و لودهنگان دنیای فناوری تا به حال اطلاعات نسبتا خوبی را از نسخه بعدی سیستم عامل اندروید به دست آورده‌ایم. وب‌سایت 9to5Google به‌تازگی اطلاعات جدیدی را از نسخه بعدی اندروید منتشر کرده است

اندروید Q هم‌چنین قابلیت فیلم‌برداری از صفحه نمایش را به صورت داخلی ارایه می‌دهد، موردی که هم‌اکنون به نصب اپلیکیشن‌های شخص ثالث احتیاج دارد. بخش خدمات اضطراری نیز دیگر قابلیت اندروید Q است که در این نسخه می‌توان آن را در منوی پاور مشاهده کرد. این قابلیت هم‌اکنون از طریق لاک اسکرین قابل دسترس است.

دیگر قابلیت جدید این نسخه اندروید Sensor Privacy نام دارد، به کمک این بخش می‌توانید تمام سنسورهای دستگاه را از کار بیندازید، هنوز نمی‌دانیم این قابلیت چه کاربردی می‌تواند داشته باشد و هدف آن چیست. آخرین ویژگی کشف شده نیز پشتیبانی از Wi-Fi WPA3 و 5G در اندروید Q است.

گوگل در اوایل ماه مه و در جریان کنفرانس I/O از جدیدترین نسخه اندروید رونمایی می‌کند. با این حال به نظر می‌رسد انتشار عمومی نسخه بتا اندروید Q به‌زودی انجام پذیرد.

اگر در خصوص عدم شناسایی سیم کارت و انتقال برنامه ها به کارت حافظه در گوشی های اندروید سوالی دارید ، توصیه می کنم مقاله های  مشکل شناسایی سیم کارت و انتقال حافظه گوشی به مموری را بررسی نمایید.

منبع : آی تی رسان 


تماس از کل کشور : ۹۰۹۹۰۷۱۶۶۷ -- تماس از تــهران : ۹۰۹۲۳۰۵۶۹۵
همه روزه حتی ایام تعطیل از :  ۸   صبح   الی   ۱  شب

تماس از کل کشور : ۹۰۹۹۰۷۱۶۶۷ -- تماس از تــهران : ۹۰۹۲۳۰۵۶۹۵
همه روزه حتی ایام تعطیل از :  ۸   صبح   الی   ۱  شب