آیا گوگل به آرامی در حال نابودی ویز (Waze) است؟

تاریخ خبر: ۱۳۹۷/۱۱/۱۴

طی چند هفته گذشته شرکت گوگل چندین ویژگی پرطرفدار را به سرویس گوگل مپس خود اضافه کرده است. اکنون نسخه جدید این اپلیکیشن از قابلیت اعلان محدودیت سرعت و هشداردهی دوربین‌های ثبت سرعت که هر 2 مورد از ویژگی‌های اپلیکیشن ویز محسوب می‌شوند، برخوردار است. برای اطلاع افراد ناآشنا با این اپلیکیشن بایستی خاطرنشان کرد که ویز یک گزینه جایگزین برای گوگل مپس بوده و تحت مالکیت شرکت گوگل قرار دارد. این برنامه با استفاده از اطلاعات منابع پر تعداد خود به کاربران در خصوص مسائلی نظیر تصادفات، مکان‌های در دست ساخت‌وساز، تله‌های سرعتی و سایر حوادثی که شما در طول سفر روزانه خود مایل به اجتناب از آن‌ها هستید، هشدار خواهد داد.  

امروز وب‌سایت Reddit (به نقل از سایت BGR) یک تصویر اسکرین‌شات را به اشتراک گذاشت. این عکس نشان می‌دهد که سرویس گوگل مپس به‌زودی به کاربران امکان خواهد داد تا تصادفات یا تله‌های سرعتی که در جریان سفر جاری خود با آن‌ها مواجه می‌شوند را گزارش نمایند. لمس دکمه “+” در سمت راست صفحه‌نمایش، منویی را فراخوانی می‌کند که رانندگان یا مسافران با مراجعه به این بخش و انتخاب گزینه “Crash” یا “Speed trap” می‌توانند هر مورد را گزارش کنند. گوگل به افراد حاضر در پشت فرمان خودرو هشدار می‌دهد که تا زمان قرارگیری در شرایط ایمن از لمس کلیه دکمه‌ها اجتناب نمایند.
پیش‌تر و در ماه نوامبر تعداد انگشت‌شماری از کاربران گوگل مپس از مشاهده یک منوی گزارش‌دهی مشابه در اپلیکیشن خبر دادند. در واقع ادامه نمایش این مشخصه برای تعدادی از کاربران می‌تواند نشانه‌ای از تصمیم گوگل مبنی بر عرضه فراگیر آن در کوتاه‌مدت باشد. اکنون پرسش اساسی این است که آیا گوگل قصد دارد ویز را به‌صورت بی‌سروصدا نابود کند؟ در سال 2013 گوگل با افزودن تدریجی چندین ویژگی برتر به گوگل مپس، سرویس ویز را به تصاحب خود در آورد.

یکی از ویژگی‌های محبوب ویز که امیدواریم گوگل مپس نیز در آینده از آن بهره‌مند شود؛ گزینه‌ای است که امکان اعلام گام‌به‌گام مسیر با صدای سلبریتی‌ها یا صدای شخصی کاربر را فراهم می‌کند.

اگر تمایل به استفاده از سخنگوی فارسی و اطلاع از طرح زوج و فرد در ویز دارید و می خواهید تنظیمات آن را انجام دهید ، مقاله های زیر راهنماهای خوبی برای شما خواهند بود.

صدای فارسی برای ویز

محدوده طرح ترافیک در ویز

آموزش تنظیمات مسیریاب ویز

منبع : آی تی رسان


تماس از کل کشور : ۹۰۹۹۰۷۱۶۶۷ -- تماس از تــهران : ۹۰۹۲۳۰۵۶۹۵
همه روزه حتی ایام تعطیل از :  ۸   صبح   الی   ۱  شب

تماس از کل کشور : ۹۰۹۹۰۷۱۶۶۷ -- تماس از تــهران : ۹۰۹۲۳۰۵۶۹۵
همه روزه حتی ایام تعطیل از :  ۸   صبح   الی   ۱  شب